Польща святкує День незалежності

Цього року Польща святкує 102 річницю від дня здобуття незалежності. В 1918 році, в день завершення Першої світової війни, країна отримала незалежність від Росії, Австро-Угорської імперії та Німецької імперії.

“Сьогодні, 11 листопада, як і щороку, святкуємо цей день, але для усіх на – це особливо непростий час. Не відбуваються традиційні заходи, настільки традиційні для нас при відзначанні Дня незалежності. Увесь світ бореться з пандемією коронавірусу, який докорінно змінив наше щоденне життя. Кілька тижнів ми боремось з її другою хвилею. Дізнаємося про тисячі нових заражень, захворювань, а також про летальні випадки. Ситуація дуже серйозна”, – звернув увагу Президент Польщі Анджей Дуда у своєму святковому зверненні до поляків.

Він подякував всім, хто сьогодні на передовій у боротьбі з пандемією: лікарям, медсестрам, рятувальникам, дорожнім службам та іншим. А також всім, хто проживає цей непростий час, з відповідальністю ставиться до оточення, дотримується рекомендацій.

Читайте також: Польща готова приватизувати українські ТЕЦ та обленерго

“Так само було 102 роки тому, коли ми отримали незалежність. Світ також боровся з епідемією грипу, названого іспанкою, яка вразила мільйони жертв. Молода польська держава змушена була боротися за свої кордони і одночасно з епідемією. Наші предки пройшли всі ці виклики.

Знаю, що сьогодні аналогічно пройдемо їх і Ми. Разом переможемо теперішні труднощі так, як ми це неодноразово робили в нашій історії”, – додав Анджей Дуда.

Свої вітання Президентові Польщі висловив Президент України Володимир Зеленський.

“Щирі вітання Andrzej Duda з Днем незалежності Польщі! Бажаємо братньому польському народу миру та злагоди. Цінуємо підтримку у відстоюванні територіальної цілісності. Впевнений, стратегічне партнерство між та сприятиме зміцненню миру, стабільності та безпеки у Європі”, – написав Президент України в Twitter.

З нагоди Дня незалежності Польщі в Варшаві відбувся багатолюдний автомобільний марш, який замінив традиційні способи святкування. День незалежності — загальнодержавний вихідний день у Польщі.

Останні новини

Фізичним особам

Юридичним особам

close