Україна та Польща посилюють економічну співпрацю, щоб подолати коронакризу

Україна та Польща сподіваються відновити обсяги торгівлі, які були між двома країнами до пандемії. Відповідні наміри в напрямку посилення економічної співпраці оголосили президенти двох країн.

Під час зустрічі Президента Польщі Анджея Дуди з Президентом України Володимиром Зеленським у Києві, обидва президенти констатували факт падіння товарообороту між Польщею та Україною у першому півріччі 2020 року через коронавірус та обмеження, які торкнулись економіки двох держав.

«Однак сьогодні ми можемо відновити позитивну динаміку та зростання попередніх років. Такий оптимізм дають обсяги польських інвестицій в економіку України, активна співпраця між нашими регіонами та імплементація важливих спільних проєктів», – розповів Президент України Володимир Зеленський.

Він закликав польських бізнесменів активніше інвестувати в Україну та брати участь в приватизації українських державних галузей. Серед найбільших польських компаній Володимир Зеленський перелічив KredoBank (фінансова сфера), Cersanit (санітарна кераміка), Barlinek (покриття підлоги), PZU (страхування), Śnieżka (будівельні фарби) та Inglot (косметика).

Зауважимо, у першому кварталі 2019 року Польща стала лідером з імпорту українських товарів (818 мільйонів доларів) і вперше за довгий час цю позицію втратила Росія. За даними держкомстату, у 2019 році експорт українських товарів до Польщі становив 3,295 мільярдів доларів, імпорт з Польщі – 4,109 мільярдів гривень. Експорт послуг – 420 мільйонів гривень, імпорт – 242,4 мільйони гривень.

Президент Польщі Анджей Дуда зазначив, що в Україні сьогодні працюють близько 1,2 тисячі польсько-українських компаній. Період коронакризи потрібно пройти без втрат у контексті економічної співпраці між державами. «За останній рік товарообмін між нашими країнами дещо послабився, що стало наслідком пандемії і закриттям кордонів. Потрібно через це пройти, щоб якомога менше підприємств постраждало».

PGNiG інвестує в українські родовища та ТЕЦ

В дні перебування Анджея Дуди в Україні, польська нафтогазова компанія PGNiG підписала інвестиційну угоду з групою компаній “Енергетичні ресурси України” (ЕРУ) про спільний проект розвідки та видобутку природного газу в Україні. Угода встановлює загальні рамки співпраці та визначає графік подальшої роботи на ділянці, розташованій в Україні поблизу польського кордону.

Значний виробничий потенціал проекту підтверджується результатами геологічних досліджень, проведених PGNiG, які показують схожість геологічних структур ділянки з Перемишлем, найбільшим родовищем природного газу в Польщі.

Для страхування можливих ризиків компанії розпочали переговори з US International Development Finance Corporation та Poland’s Export Credit Insurance Corporation (KUKE).

Компанія PGNiG також розглядає можливість приватизації українських енергетичних об’єктів – ТЕЦ та обленерго. Відповідний договір про конфіденційність у рамках майбутньої участі в приватизації компанія підписала з Фондом державного майна України.

Також, у присутності президентів, Меморандум про наміри підписали Державне підприємство «Адміністрація морських портів України» та Адміністрація порту Гданськ. Планується, що реалізація Меморандуму сприятиме розвитку та поглибленню співпраці між українськими портами на Чорному морі й найбільшим польським глибоководним портом на Балтійському морі – Гданськом.

За матеріалами Укрінформ, Економічна правда, president.gov.ua

Останні новини

Фізичним особам

Юридичним особам

close